Киев, пл. Соломенская 2, офис 707

Безпроцентна поворотна фінансова допомога від засновника в 2015 році

Іноді буває так, що для здійснення своєї господарської діяльності не вистачає коштів для розрахунків з постачальниками. Де ж їх взяти?

Найчастіше це або позика у банку під певний відсоток, або допомога від засновника підприємства, фізичної особи.

Якщо у засновника підприємства є тимчасово вільні кошти, то власники підприємств звертаються за допомогою до власного гаманця. Постає питання, як же ж правильно це оформити, щоб це не визнавалось доходом, що є базою для нарахування та сплати податків.

Якщо засновник підприємства, або будь яка фізична особа надає підприємству безпроцентну допомогу, на певний період часу, то обов’язково потрібно заключити договір, в якому вказати такі реквізити: що дана позика є безпроцентною поворотною (на протязі 365 днів не визнається доходом); термін повернення позики; від кого отриманий; кому надається; в які строки буде отримана (чи це на протязі 3-ох банківських днів, чи на протязі місяця і т.д.); дата та номер договору; чи це буде отримання на поточний рахунок, чи в касу підприємства та інші реквізити.

Якщо підприємство повертає засновнику «безпроцентну поворотну фінансову допомогу від засновника на протязі 365 днів з моменту отримання такої допомоги, то доходом вона не визнається. Якщо ж сталось так, що підприємство не в змозі повернути дану допомогу на протязі 365 днів, то вона визнається доходом підприємства.

Отже, при внесенні коштів на поточний рахунок підприємства згідно даного договору, у платіжці вказувати призначення платежу з таким змістом: «Безпроцентна поворотня фінансова допомога від засновника (Прізвище та ініціали) згідно договору №___від____р.». У разі повернення допомоги: «Повернення безпроцентної поворотної фінансової допомоги засновнику (Прізвище та ініціали) згідно договору №___від _____р.».