Киев, пл. Соломенская 2, офис 707

Законодавчі зміни жовтня 2015 року

 Зміна рахунків для зарахування авансових платежів по податку на прибуток, штрафи за порушення термінів реєстрації податкових накладних та коректувальних розрахунків, нові тарифи на газ, скасування довідок з відкритих реєстрів, ще один святковий вихідний і зміни норм розрахунку робочого часу. Ці та інші законодавчі зміни приніс жовтень, про що читайте в нашому огляді.

1) Крайній строк реєстрації податкових накладних/коректувальних розрахунків з 1 жовтня становитиме 15 календарних днів, рахується з наступного дня за датою їх складання. З цього ж терміну будуть застосовуватися і штрафні санкції за порушення терміну реєстрації.

2) Об’єднано коди бюджетної класифікації податку на прибуток, тому з 1 жовтня авансові платежі з податку будуть зараховуватися на нові рахунки. Платники податків у своїх картках вже мають можливість бачити суми переплат податку на прибуток, сплачених в якості авансу за минулі роки.

3) Змінено норму робочого часу, виходячи з появи в жовтні ще одного вихідного дня — 14 жовтня (день захисника України).

4) З 1 жовтня громадяни та чиновники можуть самостійно отримувати відомості та довідки з відкритих реєстрів, тому державні органи позбавили права вимагати довідки та інші документи, які вони можуть отримати з відкритих реєстрів. Зокрема, з жовтня Кабмін відкрив доступ до інформації про власників земельних ділянок та реєстри майнових прав.

Ще до відкриття реєстрів, міністр юстиції попередив місцевих чиновників, що ті понесуть персональну відповідальність за непідключення до реєстрів і ліквідацію корупції і бюрократії.

5) 5 жовтня набули чинності зміни щодо спрощення умов ведення бізнесу, передбачені законами про дозвільну систему у сфері госпдіяльності та про адміністративні послуги (п.30,36 Закону від 12.02.15 р № 191-VIII).

6) 6 жовтня набув чинності Закон № 597-VIII від 14.07.15 р, яким внесені зміни до деяких законодавчих актів України в цілях  посилення прозорості в сфері майнових відносин та протидії корупції.

 7) 6 жовтня набули чинності Порядок проведення моніторингу контрольованих операцій та Порядок опитування уповноважених, посадових осіб та/або працівників платника податків з питань трансфертного ціноутворення.

8) Постановою НКРЕ № 583 від 03.03.15 р змінені тарифи на газ для населення у випадку його використання для індивідуального опалення або в комплексному споживанні (для індивідуального опалення, приготування їжі та/або підігріву води). В період з 1 жовтня по 30 квітня включно тариф складає 3,6 грн. за 1 м3 (при місячному споживанні до 200 м3 включно) — так звана соціальна ціна, та 7,188 грн. за 1 кубометр (при споживанні більше 200 м3 на місяць). В період з 01 квітня по 30 вересня включно застосовується єдина ставка — 7,188 грн. за 1 м3.

9) З 1 жовтня також підвищена абонплата за користування домашнім телефоном. У середньому підвищення склало 17,5%.

10) Бюджетникам пообіцяли виплатити підвищені пенсії і зарплати на початку жовтня. Як буде насправді, переконаємося вже найближчим часом.

11) Водіїв зобов’язали з 1 жовтня по 1 травня включати в денний час доби за містом світло фар. За ігнорування вимоги передбачені штрафи, — повідомляє ДАІ МВС України.