Киев, пл. Соломенская 2, офис 707

Стягування єдиного внеску здійснюється з фактично нарахованої зарплатні в 2015 році

Як нараховувати заробітну плату фізичним особам, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною віком до трьох років та які отримують щомісячну матдопомогу, що мають систематичний характер, або одноразові виплати тим особам, що працюють на основній роботі із зарплатою нижче мінімальної?

Винагороди, які мають разовий характер або виплачувані один раз на рік, і матеріальна допомога, яка виплачується всім працівникам або більшості з них, входять до фонду додаткової зарплати і вони теж підпадають під дію статті 8 Закону № 2464.

Якщо протягом місяця база нарахування єдиного внеску на такі виплати менше розміру мінімальної зарплати, то її визначають як добуток мінімальної зарплати та ставки єдиного внеску, встановленої для даної категорії платників.

Виходячи з цього, юридична особа, де працює співробітник, повинна нараховувати єдиний внесок, відштовхуючись від мінімальної зарплати. При цьому утримання єдиного внеску із заробітної плати працівника повинно здійснюватися з фактично нарахованої зарплати (отриманого доходу).

(Лист ДФСУ №6667 / 6 / 99-99-17-03-01-15 від 31 березня 2015)