Киев, пл. Соломенская 2, офис 707

Незалежновід дня подачі заяви робітник має право на застосуванняпільги для місячного доходу.

Важливо знати, як податкова соціальна пільга правильно застосовується при подачі заяви, про її застосування в 15-х числах місяця.

Платники податків мають право на податкову соціальну пільгу, що застосовується до нарахованого на користь платника податків доходу. Вона нараховується, якщо цей дохід є його заробітною платою за звітний податковий місяць. До такого доходу також прирівнюється, відповідно до законодавства, всілякі виплати, компенсації або винагороди. При цьому, розмір доходу не повинен перевищувати розміру місячного прожиткового мінімуму, який діє для працездатних осіб, відповідно на 1 січня податкового звітного року, який множать на 1,4 і округлюють до 10 грн. У поточному 2015 року ця сума рівна 1710 грн. Такі виплати і розрахунки проводяться відповідно ст.169 Податкового Кодексу.

Згідно з цією ж статтею пункт 2 цю пільгу платник податків може оформити лише в одному місці нарахування. Платник податків має право самостійно вибрати місце застосування цієї пільги, подавши перед цим заяву роботодавцю. ПСП починає діяти з моменту подачі цієї заяви. Також необхідна наявність документів для підтвердження такого права.

У разі надання заяви та документів в середині або кінці місяця, то пільга застосовується до всієї суми, нарахованої в цьому місяці, зарплати.

Якщо людина працює з 5 жовтня 2015 року, а працедавець отримав потрібну заяву 17 жовтня 2015, то ПСП буде нараховуватися щодо доходу за весь поточний місяць, а не згідно відпрацьованим дням.