Киев, пл. Соломенская 2, офис 707

Реєстрація/ліквідація підприємств: ТОВ, ІП, СПД

РЕЄСТРАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВА: МІСІЯ ЗДІЙСНЕННА

Державна реєстрація ТОВ, ІП, СПД в Україні має чітко визначені правила, яких слід дотримуватися, адже при їх порушенні підприємство можуть ліквідувати. Але панікувати не варто, досвідчена бухгалтерська компанія «Tviy Zvit» пройде цю процедуру за кілька днів, а точніше — всього за 3.

У 2018 року правила реєстрації трохи змінилися, зокрема тепер підприємству не потрібні печатки в обов’язковому порядку і, відповідно, дозвіл на їх виготовлення теж не потрібний. Також надалі для реєстрації ТОВ немає потреби в оплаті установчого капіталу. Замість бланка «Свідоцтва про Державну реєстрацію підприємства» ввели «Виписку з реєстру», що діє протягом місяця. Ще одне нововведення — можливість зареєструвати товариство з обмеженою відповідальністю з модульним статутом. Про всі зміни в законодавстві знають бухгалтери «Tviy Zvit», які постійно тримають руку на «законодавчому» пульсі держави.

 

ЛІКВІДАЦІЯ ТОВ, ІП, СПД

Зворотний бік медалі — ліквідація підприємства. Вона може здійснюватися в зв’язку з банкрутством фірми, якщо через значні борги вона не може продовжувати свою діяльність.

Крім цього власник компанії може прийняти рішення про її закриття:

  • якщо проект вже закінчився, а вона була створена спеціально під проект. Такий крок повинен бути підтверджений письмово на зборах засновників;
  • ще один варіант розвитку подій — ТОВ можуть ліквідувати, якщо до кінця року немає необхідного статутного капіталу;
  • статутна бездіяльність, відсутність на місці юридичної адреси;
  • коли чисті активи ТОВ стали нижчими за встановлений законодавчий мінімум;
  • порушення сплати платежів і зборів до податкової, ігнорування подачі фінзвітності;
  • і звичайно ж рішення про ліквідацію може прийняти суд в зв’язку з порушеннями закону ще під час реєстрації підприємства;
  • а також, коли фірма є небезпечною для держави та протизаконною.

За 3 роки на рахунку компанії «Tviy Zvit» — не одне ліквідоване в Києві підприємство. Ціна послуг на закриття ТОВ, ІП, СПД становить від півтори тисячі гривень, а терміни роботи залежать від типу ліквідації та специфіки ситуації. Наприклад, при банкрутстві процедура триватиме від 3-х місяців залежно від позиції кредиторів і Господарського суду. До того ж треба враховувати чи є у фірми майно, якщо є — тоді процес буде тривати близько півтора року, якщо немає — приблизно півроку.

У разі, якщо боргів у фірми немає, а закрити її хочуть через небажання більше працювати в цій галузі, можна переписати її на нерезидента. Такий підхід займе від 20-ти хвилин. Існують також інші альтернативні способи юридичної ліквідації бізнесу.

У будь-якому випадку, вирішити це завдання в оптимальні терміни, якої б складності воно не було, може тільки кваліфікований бухгалтер.