Киев, пл. Соломенская 2, офис 707

Розблокування податкових накладних зупинених у 2017 році

Блокування податкових накладних в Україні впроваджується вже другий рік поспіль. Однак, бізнесмени, які зіткнулися з цим уперше, можуть запанікувати. Як розблокувати зупинену в 2017 році ПН і що робити, якщо ви потрапили в так звану категорію «ризику платника податків»? Відповіді на ці питання дає бухгалтерська компанія «Tviy Zvit».

ОСОБЛИВОСТІ ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ 2017

З березня 2018 року Міністерство фінансів з Державною фіскальною службою визначили концепцію системи ризиків, яка стосується податку на додану вартість (постанова Кабінету міністрів України від 21.02.2018 № 117).

Постанова передбачає деякі зміни в процесі блокування ПН:

• Для середнього і малого бізнесу встановлять рейтинг позитивної історії податків. Так, накладні з ризикованою операцією не будуть блокувати, якщо в бізнес-історія позитивна;

• Щоб скоротити рівень зупинки реєстрації ПН, розглядатися будуть тільки ті, в яких місячний обсяг поставок становить 500 тисяч гривень — так званий «відсікаючий критерій» в 3%;

• ДФС буде попередньо узгоджувати критерії оцінки ризиків з Мінфіном і оприлюднювати цю інформацію у себе на сайті;

• Кожен охочий зможе дізнатися інформацію про розгляд призупинених ПН у відповідному електронному реєстрі;

• Розглядати документи будуть як регіональні, так і центральні комісії. Чинності їх рішення набирають після реєстрації інформації в електронному Реєстрі зупинених податкових накладних;

• У випадку, якщо рішення не зареєстроване на сайті протягом 7 робочих днів, тоді зупинена ПН або РК, реєструється автоматично;

• У разі відмови в реєстрації, користувачеві реєстру повинні чітко аргументувати в чому помилка і яких документів бракує або ж що в них складено не так;

• Вирішиться також ситуація з ПН для платників, які після блокування 1 грудня 2017 року ніяк не відреагували і не надали потрібних документів.

Також в ДФСУ запевняють, що цього року система блокування ПН більш ефективна і складається з 4-х етапів аналізу: 1) відсіювання; 2) перевірка наявності ознак ризикованості платника податків; 3) перевірка показників, які можуть визначити позитивну історію платника податків; 4) контроль пересорту — сумнівних операцій, які формують фіктивний податковий кредит.

title 12

РОЗБЛОКУВАННЯ ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ. ЩО РОБИТИ?

Подавати документи в ДФСУ для розблокування ПН платник єдиного податку повинен протягом 365 днів з початку виникнення податкових зобов’язань.

Документи, які потрібно подавати:

• Договір. У ньому слід вказати операцію, в результаті якої виникли проблеми з ПН. При наявності зовнішньоекономічного контракту потрібно подати договір і усі додаткові угоди.

• Первинні документи, що стосуються постачання, транспортування, утримання, складання товару (якщо це зовнішні операції), а також акти прийому-передачі товарів із зазначенням певних видів, форм, специфічних галузей продукції, рахунки-фактури та ін. Важливо пам’ятати, що крім первинних документів слід надавати документи, що стосуються обробки цієї операції.

• Розрахункові документи, які можуть підтвердити якість товару у відсканованих PDF-файлах. Але надавати їх потрібно тільки тоді, коли це прописано в договорі з контрагентами.

• Пояснення з наданих документів. Вони повинні бути максимально чіткі. Крім назви самої операції, потрібно пояснити звідки ви взяли товар, який продаєте. Якщо вам заблокували кілька ПН типових товарів за одним договором, слід надати один комплект документів і одне пояснення.

Якщо ви надали всі документи вчасно, на наступний день, після того, як ДФСУ їх отримає, збереться комісія для їх розгляду. Протягом 5 днів регіональна комісія приймає рішення щодо реєстрації або блокування ПН у бізнесменів з місячним обсягом поставок в 30 мільйонів гривень, з урахуванням актуальної ПН. При перевищенні цього обсягу, після рішення регіональної комісії потрібно буде дочекатися висновку центральної комісії протягом 7 днів.

Далі податківці можуть перешкоджати розблокування тільки при неотриманні копії документів, пояснень, або якщо копії будуть складені з порушенням законів.